استخر ذخیره آب

استخر ذخیره آب

استخر ذخیره آب

آب بندی استخرهای شنا و دکوراتیو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید مصالح پلیمری و غیر پلیمری ، آب بندی استخر ها ی شنا و دکوراتیو با استفاده از مصالح ژئوسنتتیک که به طور همزمان آب بندی و نمای نهایی را تامین میکند فراهم شده است.احداث استخرهای شنا در کنار حصول اطمینان از آب بندی کامل همواره یکی از دغدغه های مهندسین صنعت ساختمان بوده است . این مهم با توجه به ارزش حفظ و نگهداری آب و جلوگیری از نشت آن بویژه با مد نظر قراردادن بهای آب جهت پرکردن استخرهای شنا و دکوراتیو از اهمیت دوچندان برخوردار خواهد بود .
برهمین اساس شرکت مانا صنعت بنیان در این بخش خدمات زیر را ارائه می دهد:

 • آب بندی و نمای نهائی استخرهای موجود یا درحال ساخت

استفاده از ورقهای ژئوممبرین PVC طرح دار تقویت شده با الیاف پلی استر با توجه به ویژگیهای زیر به عنوان مطمئن ترین و ساده ترین روش جهت تامین همزمان ، آب بندی کامل و نمای نهائی استخرهای شنا و دکوراتیو رشد فراینده ائی داشته است :

 1. اجرای سریع
 2. تنوع در طرح و رنگ و زیبائی چشم نواز
 3. قابلیت اجرا و نصب بر روی سطوح مختلف از جمله کاشی ، سرامیک ، سنگ و فلز
 4. امکان استفاده جهت استخرهای درحال احداث و بازسازی استخرهای قدیمی بدون نیاز به تخریب
 5. مقاومت بسیار بالا در مقابل اشعه UV
 6. مقاومت بالا در برابر لکه پذیری
 7. ضد باکتری و قارچ
 8. ماندگاری طرح و رنگ ( 10 سال )
 9. مقاومت مناسب در برابرکلر ( در شرایط استفاده استاندارد )
 • پروژه ها:

مجتمع مسکونی جمال آباد – تهران (استخر بام)
مجتمع مسکونی جمال آباد – تهران (استخر طبقه اول)

 • احداث و آب بندی استخرهای پیش ساخته با پانل های استیل

سازه مدولار این گونه استخر از پانل هائی با ضخامت 2 میلی متر که از جنس گالوانیزه گرم  تولید شده اند تشکیل می شود . پانل های مذکور با بهره گیری از سیستم اتصال پیشرفته پیچ و مهره ائی و با کمک تکیه گاههائی که بر روی بتن مسلح کف نصب می گردند ، سازه ائی صلب و در عین حال بسیار مقاوم و قدرتمند ایجاد می کنند .این سازه ها مطابق با استاندارد ((مقاومت در برابر زلزله NTC 2008 )) طراحی و تولید می شوند .خاطر نشان می شود پانل های سازه ائی عموماً با عرض 120سانتی متر تولید می شوند مگر هنگامی که به تبعیت از ابعاد استخر ، عرض پانل ها کاهش یابد .

پوشش پانل ها که بطور همزمان آب بندی و نمای نهائی استخر را تامین میکند از ورق ژئوممبرین PVC طرح دار که با استفاد از شبکه الیاف پلی استری مسلح شده ، ساخته می شود. این پوشش معمولاً برنگ آبی مخصوص استخرهای شنا و بر اساس استانداردهای بین المللی است . ورق ژئوممبرین PVC مسلح  بر روی یک وجه از نوع خاصی از رنگ شفاف بهره می برد که باعث ایجاد مقاومت و محافظت بسیار بالا در برابر اشعه UV آفتاب و همچنین ایجاد مانعی مقاوم در برابر جدایش و مهاجرت پلاستیسایزرها (Plasticizers ) و در نتیجه طول عمر بیشتر محصول می گردد .
بجز استفاده از دستگاههای مخصوص جوش حرارتی ، بکارگیری حلال های شیمیائی مخصوص نیز  نیز جهت اتصال ورقهای ژئوممبرین  PVC در محلهای همپوشانی امکان پذیر است . ضمناً بمنظور به حداکثر رساندن کیفیت جوشکاری و آب بندی درسطح جوش از نوع خاصی از PVC مایع همرنگ ورق ژئوممبرین استفاده میشود .آب بندی استخر

آب بندی استخر
TOP